Výtvarníci mění místa v Hradci v malé galerie. Pojďte je s námi hledat

Projekt vznikl jako reakce na skutečnost, že už více než rok je kultura paralyzována proticovidovými opatřeními, galerie jsou zavřené a sdílení obrazů přes sociální sítě je neosobní. Proto jsme oslovili žáky výtvarného oboru, kteří jsou i v době lockdownu schopni tvořit vlastní díla v domácím prostředí  a kteří mají osobitý rukopis, témata či pohled na svět kolem sebe.

Jejich úkolem bylo najít v okolí svého bydliště místo, které by se stalo galerií jejich děl. Takové místo, které není primárně výletní ani nějak výjimečně atraktivní. Cílem je právě z tohoto místa vytvořit místo výletní, kam bude možné vyrazit za uměním.Výlety budou vznikat během jara 2021 na různých místech v Hradci Králové a okolí. Jejich polohu nebudeme sdělovat, vždy bude na stránkách školy a instagramovém účtu výtvarného oboru k dispozici několik indícií, které pomohou případnému návštěvníkovi výletní místo najít a navštívit. Marek Bělohlávek, vedoucí výtvarného oboru

 

1. výlet: Autorkou první instalace je Veronika Vítková.

,,Říká se, že svět je malej. Ten můj není výjimkou, protože se vešel za jedno malý okno.”

 

2. výlet: Druhé výletní místo výtvarného oboru vytvořila žačka 2. cyklu Eliška Dvořáková. Instalaci jejích citlivých a křehkých kreseb nazvanou Pozvánky do duší hledejte na tentokrát na okraji města v přírodě. Pomoci k tomu vám mohou fotky z místa instalace a souřadnice.

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838