Uměleckou školu v chorvatském Sisaku poničilo zemětřesení. Hradecká Střezina chce kolegům pomoci

Zemětřesení, které na konci loňského roku (29.12.2020) zdevastovalo část Chrovatska, se dotklo i hradecké Základní umělecké školy Střezina. V nejpostiženější oblasti kolem města Sisak mají totiž učitelé školy své moc dobré kamarády. Přímo v Sisaku se nachází partnerská škola Glazbena škola Fr. Lhotke, kterou střezinské výpravy několikrát navštívily. Nádherná budova školy, která je stará 140 let, utrpěla zemětřesením značné škody, naštěstí nikdo nebyl zraněn.

"Náš soucit je o to větší, že si velice dobře umíme představit potíže s renovací školy, byť ve srovnání s následky zemětřesení se naše letité problémy s přestavbou Střeziny jeví jako docela nicotné. Rádi bychom se proto připojili k finanční pomoci při obnově školy. Věříme, že vybrané finance pomohou našim chorvatským kolegům lépe zvládnout nezáviděníhodnou situaci," říká Radek Škeřík, zástupce ředitele ZUŠ Střezina, který sám s kolegy několikrát školu navštívil.

Pro tuto příležitost založil Klub ZUŠ Střezina transparentní účet u Fio banky:  2801915162/2010, na který můžete posílat na pomoc umělecké škole v Sisaku váš finanční příspěvek v jakékoliv výši . Účet bude otevřen do 31. ledna 2021 a celkovou částku pak zašleme přímo škole v Sisaku. 

Pro představu o tom, jak byla budova školy zemětřesením poničena, si můžete pustit toto video:

 

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838