Divadlo Jesličky hraje pro domácí hospicovou péči

Výtěžek z představení Bůh masakru, které Divadlo Jesličky Josefa Tejkla - stálá scéna ZUŠ Střezina odehrálo ve středu 28. března, putuje na konto domácí hospicové péče hradecké charity. "Sama mám s touto službou zkušenosti a musím říci, že díky péči jsme se se složitou životní situací mnohem lépe vyrovnávali. Zkrátka jsme na to nebyli sami," řekla na začátku představení Jana Portyková z Jesliček. "Podstatná část našich prostředků pochází právě z darů, proto jsme za tuto aktivitu divadla velmi rádi a vážíme si jí," doplnil Martin Weisbauer z Oblastní charity v Hradci Králové.

Sál byl plný a diváci si kromě příjemného pocitu, že přispěli na dobrou věc, odnesli i umělecký zážitek a dobrou náladu. Divadlo bude v benefičních představeních pro domácí hospicovou péči pokračovat. Další představení - Srpen v zemi Indiánů - je v plánu na 23. dubna.

 Domácí hospicová péče je odborná komplexní péče o člověka v konečném stádiu onemocnění, kdy léčba již nezabírá a příchod smrti se nezadržitelně blíží. Je poskytována ve vlastním domácím prostředí nemocného v souladu s postupy  paliativní medicíny. Domácí hospicová péče se týká i podpory rodinám, blízkým, a to i v čase truchlení.

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838