Postup do celostátního kola a Zlaté pásmo, to jsou výsledky pro Jesličky

Email Tisk PDF

Regionální kolo soutěžní přehlídky literárně-dramatických oborů ZUŠ - Kolektivní projev dramatický, loutkářský, přednesový, pantomima – dopadlo pro střezinské žáky oboru nejlépe, jak mohlo. Autorské představení Zuckerbergovy loutky Terezy Vodochodské získalo nominaci do celostátního kola a autorské představení Psí historky Karla Peška získalo Zlaté pásmo.

Přehlídka se konala 31. března 2016 přímo v Divadle Jesličky Josefa Tejkla stálé scény ZUŠ Střezina. V porotě zasedli: MgA.Kamila Sedlárová, MgA.Jan Sklenář, PhDr.Jan Dvořák.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE. Fotografie z akce ZDE.

   

  Bezkyslíkatí získali cenu za režii a herecké výkony a doporučení do Volyně

  Email Tisk PDF

  Herci z Jesliček o víkendu 12. - 13. března vyrazili do Ústí nad Orlicí na "Orlickou masku." Po Červeném Kostelci, kde bodoval Bůh masakru, druhá regionální přehlídka amatérských divadel, druhá účast Jesliček a druhé doporučení na celostátní přehlídku ve Volyni. Tentokrát pro inscenaci Moniky Janákové a Pavla Peška Bezkyslíkatí. A k tomu cena za režii a herecké výkony. Gratulujeme!

    

   Bůh Masakru oceněn na kostelecké přehlídce

   Email Tisk PDF

   Inscenace Divadla Jesličky Josefa Tejkla - Bůh masakru zabodovala v programu 19. ročníku Krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci - a byla doporučena do programu celostátní přehlídky Divadelní piknik Volyně 2016.

   "Já osobně přehlídku v Kostelci miluju, jezdím na ni již mnoho a mnoho let - a to především kvůli vynikající a erudované porotě, v jejímž čele sedí můj oblíbený teatrolog, chodící enycklopedie, člověk s neuvěřitelným přehledem a rozhledem, profesor DAMU Jan Císař," řekl režisér představení, pedagog Jesliček Josef Jan Kopecký.

   Fundovanou porotu, která má právo vyslat zástupce Východočechů na národní přehlídku, doplnili režisér prof. František Laurin, režisér doc. Jakub Korčák, hlasová pedagožka Regina Szymiková, scénograf Mgr. Jaromír Vosecký a Hradečák, teatrolog Michal Zahálka. Ti za čtyři dny viděli 11 soutěžních představení z různých koutů východních Čech.

   "Seminář k naší inscenaci se nesl ve velmi příjemné atmosféře, předseda poroty profesor Císař řekl, že autorka hry, Francouzka Yasmina Reza umí ve svých textech rozehrávat situace nejenom slovem, ale i fyzickou akcí – a to, že jsme my nejenom pochopili, ale maximálně využili. Řekl, že se mu Bůh masakru líbí a v naší inscenaci se nezklamal. Jakub Korčák zase zmínil, že v naší inscenaci viděl čtyři vyrovnané výkony, kde každý je výrazný. Zde jako režisér musím pro čtenáře podotknout, že ve hře hrají pouze 4 herci a tak pan docent pochválil celý ansámbl. A já s ním naprosto souhlasím, protože všichni podali skvělý výkon,“ popisuje hodnocení Kopecký.

   Po nedělním vyhlášení výsledků se potom Jesličky radovaly ještě víc – a to když jejich Bohu masakru porota udělila Cenu za inscenaci a doporučila je do programu národní přehlídky. „Samozřejmě jsme nadšení a do Volyně rádi pojedeme,“ s úsměvem dodává spokojený režisér Kopecký. (hod) FOTOGALERIE

    

   O představení: Bůh masakru (Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové), Yasmina Reza: Bůh masakru

   motto: Jsme to, co jsme. Nosíme masku, abychom vypadali silnější. Ale jsme tak zranitelní! A směšní!

   Vynikající hořká komedie o tom, že v každém z nás dřímá sobectví, agrese a touha vrazit tomu druhému pěstí.

     

    Kumpáni - premiéra - 26.2. 2016

    Email Tisk PDF

    Velká pomsta maloměstu v podání Dospělých embryí pod vedením režiséra Jana Dvořáka proběhla v pátek 26. února v Divadle Jesličky Josefa Tejkla, stálé scény ZUŠ Střezina. Představení s názvem Kumpáni naplnilo Jesličky k prasknutí a líbilo se. Dlouhým potleskem odměnili diváci herce všech věkových kategorií za výborné výkony a pozitivní energii, která se díky vtipným dialogům i scénkám šířila prostory kulturního stánku. Fotografie ZDE.

      

     Zahradní slavnost vyprodala Jesličky!

     Email Tisk PDF

     V sobotu 13. února se v Divadle Jesličky Josefa Tejkla konala další premiéra – soubor Absurdní čističi představil své nastudování Havlovy Zahradní slavnosti. Jedná se o druhou premiéru v této sezoně – a opět v režii Josefa Jana Kopeckého. O představení byl takový zájem, že fronta zájemců o nevyzvednuté rezervované lístky stála až na silnici. Zhruba padesátka diváků se dovnitř přesto nedostala. Další příležitost Havlovu prvotinu shlédnout budou mít diváci 23. února. Fotogalerie ZDE.

       


      Strana 1 z 7