Bůh Masakru oceněn na kostelecké přehlídce

Email Tisk PDF

Inscenace Divadla Jesličky Josefa Tejkla - Bůh masakru zabodovala v programu 19. ročníku Krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci - a byla doporučena do programu celostátní přehlídky Divadelní piknik Volyně 2016.

"Já osobně přehlídku v Kostelci miluju, jezdím na ni již mnoho a mnoho let - a to především kvůli vynikající a erudované porotě, v jejímž čele sedí můj oblíbený teatrolog, chodící enycklopedie, člověk s neuvěřitelným přehledem a rozhledem, profesor DAMU Jan Císař," řekl režisér představení, pedagog Jesliček Josef Jan Kopecký.

Fundovanou porotu, která má právo vyslat zástupce Východočechů na národní přehlídku, doplnili režisér prof. František Laurin, režisér doc. Jakub Korčák, hlasová pedagožka Regina Szymiková, scénograf Mgr. Jaromír Vosecký a Hradečák, teatrolog Michal Zahálka. Ti za čtyři dny viděli 11 soutěžních představení z různých koutů východních Čech.

"Seminář k naší inscenaci se nesl ve velmi příjemné atmosféře, předseda poroty profesor Císař řekl, že autorka hry, Francouzka Yasmina Reza umí ve svých textech rozehrávat situace nejenom slovem, ale i fyzickou akcí – a to, že jsme my nejenom pochopili, ale maximálně využili. Řekl, že se mu Bůh masakru líbí a v naší inscenaci se nezklamal. Jakub Korčák zase zmínil, že v naší inscenaci viděl čtyři vyrovnané výkony, kde každý je výrazný. Zde jako režisér musím pro čtenáře podotknout, že ve hře hrají pouze 4 herci a tak pan docent pochválil celý ansámbl. A já s ním naprosto souhlasím, protože všichni podali skvělý výkon,“ popisuje hodnocení Kopecký.

Po nedělním vyhlášení výsledků se potom Jesličky radovaly ještě víc – a to když jejich Bohu masakru porota udělila Cenu za inscenaci a doporučila je do programu národní přehlídky. „Samozřejmě jsme nadšení a do Volyně rádi pojedeme,“ s úsměvem dodává spokojený režisér Kopecký. (hod) FOTOGALERIE

 

O představení: Bůh masakru (Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové), Yasmina Reza: Bůh masakru

motto: Jsme to, co jsme. Nosíme masku, abychom vypadali silnější. Ale jsme tak zranitelní! A směšní!

Vynikající hořká komedie o tom, že v každém z nás dřímá sobectví, agrese a touha vrazit tomu druhému pěstí.