Literárně-dramatický obor provozuje v Třebechovické ulici stálou scénu ZUŠ Střezina - v celé republice známé Divadlo Jesličky. V příjemném komorním sále pro 120 diváků se týdně uvádí 2-3 představení pro veřejnost. Repertoár divadla tvoří kusy vážné i veselé, klasické i avantgardní, studentská představení, poezie, cestopisy, kabarety atd. - zkrátka vše, na co si vzpomenete.

V Jesličkách působí kromě školních souborů ještě několik dalších ochotnických divadelních skupin. Jsou sestaveny převážně z vlastních odchovanců školy, ale i z dalších příznivců divadla, kteří se do Hradce Králové stahují ze širokého okolí.  Program Jesliček na říjen

  Email Tisk PDF

    

   Program Jesliček na září 2016

   Email Tisk PDF

     

    Zahradní slavnost v Jesličkách

    Email Tisk PDF

    V úterý 6. září 2016 od 17 hodin se poprázdninový provoz Jesliček rozjede druhým ročníkem velké Zahradní slavnosti. Na programu bude několik divadelních představení, mimo jiné třeba Havlova Zahradní slavnost v režii Josefa Jana Kopeckého, pro jehož herce to zároveň bude malá generálka před blížícím se zájezdem na ostravský festival. Chybět nebude ani kupa dobré muziky nebo tematické občerstvení.

      

     Progam Jesliček na červen

     Email Tisk PDF

     A je tu poslední, tedy červnový, jesličkovský program této sezony. Zdá se vám krátký? Přijďte za námi od 19. června na divadelní festival. Hrajeme na Malém náměstí, v atriu hudební síně a na naší "domovské" scéně v GALERII POD SKLENĚNOU PYRAMIDOU!

       

      Květnový program Jesliček

      Email Tisk PDF

        
       Strana 1 z 18