Krste Badarovski

H
Bc. Krste Badarovski , DiS.
klavír
Rozvrh hodin
Vyučované obory: hudba


O mně:

K. Badarovski je mladý umělec, který se narodil v roce 1989 v hlavním městě Severní Makedonie, Skopje. Poprvé se setkal s klavírem v devíti letech na základní umělecké škole. Po studiu na ZUŠ pokračoval studovat klasickou hudbu na státním hudebním učilišti, DMBUC "Ilija Nikolovski - Luj" ve Skopji. Badarovski ukončil tuto školu jako jeden z nejlepších studentů.

Během koncertního turné po Čechách v roce 2008 dostal nabídku studovat v Praze a rozhodl se pokračovat ve studiu na Pražské konzervatoři, a to pod vedením profesorů Františka Maxiana ml. a Evy Boguniové. Pražskou konzervatoř absolvoval v roce 2012 se sólistickým klavírním recitálem a s dvěma koncerty v českém muzeu hudby, které byly přímo věnované slavnému českému skladateli A. Dvořákovi.

Badarovski je vítězem a finalistou několika mezinárodních a státních soutěží. Nejvýznamnější ocenění získal jako absolutní vítěz na mezinárodní soutěži v Srbsku v roce 2006, dále na mezinárodní klavírní soutěži v New Yorku v proslulém koncertním sále Carnegie Hall, (2. místo) a také získal 4. místo na mezinárodní klavírní soutěži „Pianista roku 2014“, v Praze. Tato soutěž byla organizovaná firmou „Petrof“ a měla 5 kol, kde klavíristé předvedli své umění hned v několika hudebních žánrech.

Kriste Badarovski je momentálně učitelem hry na klávesových nástrojích na ZUŠ Střezina v Hrádci Králové. Předtím působil dlouhou dobu na jiných uměleckých školách jako například v ZUŠ Jesenice, ZUŠ „Antonín Benda“ Benátky nad Jizerou, ZUŠ „Josefa Suka“ Benešov.  Badarovski vystupuje jako sólista, ale i jako komorní hráč, a to většinou s menšími hudebními tělesy.

Kromě interpretace široké škály hudebních stylů se také věnuje vlastní hudební tvorbě. V roce 2016 vydal své první album "ABeCeDA", které nabízí k poslechu relaxační a meditativní sólovou klavírní hudbu. Po velikém zájmu o CD bylo doplněno i o notovou podobu tohoto CD.

Krste Badarovski je hostem různých mezinárodních festivalů, projektů i oslav a podrobnější informace o jeho projektech a akcích je možné nalézt na webových stránkách.