Josef Jan Kopecký

D
Mgr. Josef Jan Kopecký
Rozvrh hodin
Vyučované obory: divadlo
604 356 347

O mně:

Divadlu se věnuje od roku 1995 a za tu dobu účinkoval v desítkách her. Je držitelem mnoha cen za herecké výkony i za režii z nejrůznějších divadelních přehlídek a festivalů. Se svými soubory pravidelně vystupuje nejenom v Česku, ale rovněž v Itálii, na Slovensku a v Polsku. Zájezdově již ale navštívil i Lucembursko nebo Rakousko. Založil a vede českotřebovský soubor TRIARIUS, vystupuje s pardubickým Divadlem Exil a s opatovickým Divadlem MY Theatre, které také zakládal. Úzce spolupracuje se souborem SNOOP z Opatovic nad Labem a věnuje se také ochotnickým souborům.
Se svými žáky ZUŠ Střezina se pravidelně účastní přehlídek a festivalů, na kterých sbírají mnohá ocenění. Jsou laureáty Wolkerova Prostějova, získávají doporučení k postupu na Jiráskův Hronov, vítězí v soutěžích ZUŠ. Pochlubit se může také několika úspěšně přijatými žáky na umělecké školy včetně DAMU. Jako učitel působil také v dramatickém oboru ZUŠ Česká Třebová a v DDM v Ústí nad Orlicí.
Prozatím pětkrát dostal filmovou nabídku: Obchodníci (2013, režie Petr Šícha), Takže se stalo, že... (2014, režie Oliver Malina Morgenstern), Pomsta (2016, režie David Balda), Muž se zjizvenou tváří (2016, režie Lukáš Rybka) a NED (premiéra plánována na rok 2017, režie David Balda). Objevil se také v seriálech Ohnivé kuře (2016, režie Libor Kodad) či Modrý kód (2017, režie Jaromír Polišenský).
Je předsedou Volného sdružení východočeských divadelníků. Kultuře se věnuje i jinak – je ředitelem Kulturního centra v České Třebové, kde také zakládal a dlouhá léta provozoval klub alternativní kultury Modrý trpaslík.