Report kapelníků: STO a Safari opět zahájili školní rok v německém Böselu

Střezinští hudebníci opět v cizině nezklamali a přivzli ceny z předních příček. STO vyrazilo do Böselu s takřka neobměněnou partou z loňska, Safari lehce omladilo sestavu, pro mnohé to tak byla první zahraniční zkušenost s orchestrem. Obě kapely po srpnovém a zářijovém zkoušení vyrazily na desetihodinovou cestu ve středu 5. září 2018 v noci.

Čtvrtek jsme strávili zkoušením a večerní návštěvou slavnostního zahájení, kde už mělo Safari své první vystoupení.
V pátek obě kapely koncertovaly v místní škole a školce, kde nadšené publikum většinu koncertu protančilo. Bohužel počasí nepřálo tomu abychom odpoledne vyběhli na plánovanou veřejnou zkoušku před obchoďákem. Tak jsme zkoušeli v tělocvičně, kde jsme byli ubytováni.
Sobota začala výjezdem obou kapel do nedalekého města Cloppenburg. Tam jsme na náměstí plném posluchačů  společně odehráli dvouhodinový koncert a rychle zpět do Böselu, kde Safari odehrálo večerní koncert na místním vinařském festivalu a poté se obě kapely účastnily společné mezinárodní party s vyhlášenou místní kapelou BOB.
Ráno v neděli už nervozita dosahovala maxima, protože přišel vrchol programu - soutěžní vystoupení, potom "parademarch" městem a pak vyhlášení soutěže, balení a večerní odjezd domů. Soutěž provázely lehké technické potíže s aparaturou, ani ty však oběma kapelám nezabránily obsadit v mezinárodní konkurenci přední příčky. Průvod městem a následně slavnostní vyhlášení se už nesly v uvolněné atmosféře. Díky náročnému programu cestu domů všichni prospali jak beránci - až na řidiče. Po návratu v pondělí ráno se kapelníci hned zapojili do práce na Střezině a připravují tradičně bohaté programy koncertů a festivalů v nadcházejícím školním roce. Akce se uskutečnila za finanční podpory Města Hradce Králové.

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838