Podzimní stepařské radosti souboru Fidgety Feet

Již několikátým rokem se podzim stává pro stepaře dobou setkávání na pohárových soutěžích nebo na seminářích se stepařskými hvězdami. V říjnu zavítal do Prahy opět Daniel Borak  a celý víkend se věnoval stepařům mírně pokročilým i těm nejpokročilejším. Z našeho souboru se seminářů zúčastnily 3 choreografky a načerpaly tak mnoho inspirací pro nová taneční čísla.

V listopadu se konaly dvě tradiční soutěže – 3. 11. v Radotíně, kterou perfektně zorganizovalo již poosmé Taneční studio Andrea, a 10. 11. na brněnském Výstavišti v rámci Dance Life Expo. Stepaři z Hradce Králové jako vždy využili strategické polohy uprostřed a zúčastnili se obou soutěží. Náš soubor Fidgety Feet měl 3. 11. v Radotíně 3 zástupce: v kategorii Hobby – formaci začátečníků a dětskou sólistku Michaelu Špilkovou. Odpoledne nás reprezentovala jen sólistka Michaela Hejnová v kategorii dospělých. Začátečníci zatančili svou loňskou první choreografii L. Hejnové, kterou s nimi docvičila a na soutěž připravila jejich letošní nová trenérka a zároveň naše nová posila v pedagogickém kolektivu Andrea Plecháčová (1. místo). Míša Špilková se sólem Tea for Two od L. Hejnové přestepovala dvě soupeřky a zvítězila. Michaela Hejnová zatančila své vlastní sólo a obsadila 2. místo v odpolední soutěži pro pokročilé. Rodičům děkujeme za dopravu soutěžících a podporu.

O týden později jsme si přivstali a zúčastnili jsme se v Brně Pohárové soutěže a seminářů s několikanásobným mistrem světa Costelem Surbeckem  ze Švýcarska. Největší úspěch zažily 4 slečny z juniorské malé skupiny, které zvítězily v této kategorii s choreografií Sweet Louis od A. Dobešové. Druhým velkým úspěchem je 2. místo Michaely Špilkové v konkurenci 5 dětských stepařek a 2. místo juniorské formace Swing Mafia v choreografii L. Hejnové. Další naše 4 soutěžní čísla obsadila třetí a čtvrtá místa. V podvečerních hodinách byly připraveny semináře dvou úrovní pokročilosti, kde vyučoval C. Surbeck, který byl také členem poroty dopolední soutěže. I tento seminář byl velkou inspirací jak pro naše 4 choreografy, tak pro naše stepaře z nejpokročilejší skupiny.

Děkujeme za finanční podporu účasti na DLE Magistrátu města Hradec Králové, za bezpečnou dopravu Dopravnímu podniku města Hradec Králové a rodičům za pomoc při přípravě na soutěž. Lenka Hejnová, učitelka TO - step

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838