Koncertní maraton s Českou filharmonií - výlet do Prahy a Pardubic

Škola je škola, bez učení , v našem případě bez zkoušení, to nejde, ale občas je fajn vyrazit třeba na výlet. A když už výlet se Střezinou, tak by měl být o umění. Ve středu 14. března si žáci a učitelé hudebního oboru, ale i někteří rodiče,  střihli výlety hned dva.

Tím prvním byl edukační koncert  České filharmonie pro děti s názvem " Kdo se bojí filharmonie". Do Prahy jelo 40 dětí s pěti učiteli. „Koncert dirigoval Ondřej Vrabec a slovem provázela  herečka Anna Polívková, se kterou jsme po skončení koncertu mohli vyfotografovat, což se dětem moc líbilo,“ vypráví Ivana Kulhavá, učitelka a zároveň organizátorka obou akcí.

Odpoledne se dalších 24 dětí, 15 rodičů a 4 učitelé vydalo pro změnu do Pardubic. Tam Česká filharmonie pod vedením P.  Altrichtera zahrála Smetanovu Mou vlast v hokejové Tipsport aréně.  Koncert provázelo několik významných výročí. Konal se při příležitosti 100. výročí založení republiky,  po 40 letech P.  Altrichter koncertoval v Pardubicích a po 38 letech ČF hostovala v Pardubicích. Dojmy dětí jednoznačně vyjadřuje jejich připomínka:  "Proč to bylo tak krátký?" Díky patří organizátorům i Klubu přátel hudebního oboru za podporu.

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838